Com’Arts 2014, EESTEC İstanbul komitesi tarafından Avrupa Birliği desteği ve İstanbul Teknik Üniversitesi rektörlüğü onayıyla gerçekleştirilecek olan uluslararası bir çalıştaydır. Etkinliğimiz Avrupa’nın çeşitli şehirlerinden 30 EESTEC üyesi mühendislik öğrencilerine ve İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilerine açık olarak organize edilmiştir. Katılımcılar iletişim sanatları hakkındaki eğitim ve uygulamaları alanında profesyonel eğitmenler tarafından almışlar ve ileride yapacakları iş veya akademik çalışmalarda kendilerine birçok alanda yardımcı olacak çeşitli bilgi ve donanımları edinmişlerdir.

Etkinlikte bulunan katılımcılar verilen eğitimler sayesinde iletişimin bilinmeyen yönlerini keşfetmiş, var olan iletişim sanatlarını nasıl daha etkili ve verimli kullanabileceklerini öğrenmiş ve alanında uzman eğitimciler yardımıyla İstanbul Teknik Üniversitesi kapsamında uygulamalı eğitimler ile bu bilgileri pekiştirmişlerdir.

Organizasyonu hazırlayanlara ve organizasyona katılanlara uluslararası bir organizasyon tecrübesi kazandırılmış, yabancı dil yeteneklerini geliştirmek, farklı ülkelerde aynı alanda eğitim gören farklı kültürlerden gelen öğrencileri kaynaştırmak, aralarındaki bilgi ve fikir alışverişi yoluyla ufuklarını genişletmek, önyargıları yıkmak gibi etkinlik hedefleri gerçekleştirilmiştir.

Katılımcı Yerel Komiteler:
Observer Patras
JLC Gdansk
JLC Kaiserslautern
LC Novi Sad
LC Munich
LC Skopje
LC Madrid
LC Cosenza
LC Athens
LC Podgorica
LC Hamburg
LC Belgrade
Lc Budapest
LC Zagreb
LC Ankara