Efid ’09

EFID ’09, İTÜ IEEE Öğrenci Kolu EESTEC İstanbul Komitesi tarafından İBB Gençlik Kolları’yla ortak çalışmayla, Beşiktaş Belediyesi’nin ve Bakırköy Belediyesi’nin verdiği destekler ile uluslararası resmi bir EESTEC çalıştayı olarak düzenlendi. Bu organizasyon çerçevesinde Avrupa’ nın çeşitli şehirlerinden gelen EESTEC üyesi öğrenciler ve İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi öğrencileri, RDIF teknolojisi hakkında eğitim sponsoru olan kuruluşların temsilcileri ve İTÜ öğretim üyeleri tarafından verilen eğitimlerden ve sunumlardan faydalandı.

LC İstanbul tarafından düzenlenen EFID’09 adlı çalıştaya 8 farklı Avrupa ülkesinden 12 ayrı şehirden 17 öğrenci katılmıştır. Bunların yanı sıra Ankara’dan iki ve Eskişehir’den de bir öğrenci katılmıştır. Bu öğrencilerin geldiği yerel komiteler:

LC Saraybosna – Bosna Hersek
LC Belgrat – Sırbistan
LC Niş – Sırbistan
LC Novi Sad – Sırbistan
LC Üsküp – Makedonya
LC Münih – Almanya
LC Linköping – İsveç
LC Atina – Yunanistan
LC Banja Luka – Bosna Hersek
LC Ljubljana – Slovenya
LC Ankara – Türkiye
LC Eskişehir – Türkiye

Organizasyon boyunca katılımcılara BiTS, TÜBİTAK ve İTÜ RFID Araştırma ve Geliştirme Laboratuarları tarafından RFID teknolojisi hakkında eğitimler verilmiştir. Bunun yanından katılımcılara, İstanbul ve Türk tarihini en güzel biçimde yansıtan tarihi mekanlara geziler ile İstanbul’ un tanıtımı yapılmıştır. Katılımcıların konaklama, yeme, içme, şehir içi ulaşım, sosyal-kültürel etkinlik masrafları ve turistik mekânlara giriş ücretleri tarafımızdan karşılanmıştır.