Elver ’07

ELVER’07, İTÜ IEEE Öğrenci Kolu, EESTEC İstanbul Komitesi tarafından düzenlenen uluslararası resmi bir EESTEC çalıştayıdır. Çalıştay, Mercedes-Benz in ana sponsorluğunda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Bakırköy Belediyelerini destekleri ile gerçekleştirilmiştir.

Bu organizasyon çerçevesinde, Avrupa’nın çeşitli şehirlerinden gelen EESTEC üyesi öğrenciler ve İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi öğrencileri, Türkiye’de enerji, elektrikli araçlar ve robotik konusunda söz sahibi firmaların temsilcileri ve konusunda uzman İTÜ öğretim üyeleri tarafından adı geçen konulardaki güncel teknolojiler hakkında verilen eğitim, sunum ve uygulamalardan faydalanmışlardır.

Alternatif enerji kaynaklarına duyulan ihtiyaçtan dolayı, geleceğin teknolojisi olarak görülen yenilenebilir enerji kaynaklı araçlara olan ilgi giderek artmaktadır. Bu yüzden ELVER ‘07 organizasyonu çerçevesinde, tüm dünyada hızla gelişmekte olan elektrikli araç teknolojileri hakkında çeşitli sunumlar ve eğitimler verilmiştir.

Ayrıca gelişen sanayi ile birlikte günümüz koşullarında daha seri, az hatalı ve daha ucuz üretim sağlayabildiği için robotik uygulamaları ciddi önem arz etmektedir. ELVER ’07 kapsamında bu ihtiyaçların farkında olunarak verilen robotik eğitim ve uygulamaları öğrencilerin bilinçlenmesine yardımcı olmuştur.

Bu eğitim ve uygulamaların yanı sıra organizasyona katılan yabancı öğrencilere,İstanbul’un tarihi ve görmeye değer çeşitli yerlerine geziler, Türk mutfağını ve kültürünü tanıtıcı yemekler ve kaynaşmaya yönelik çeşitli eğlencelerle ülkemizin ve İstanbul’un tanıtımı yapılmıştır. Misafir öğrencilerin konaklama,yeme,içme şehir içi ulaşım,sosyal-kültürel etkinlik masrafları ve turistik mekanlara giriş ücretleri tarafından karşılanmıştır.