Get Mobile ’06

Get Mobile ’06, İTÜ IEEE Öğrenci Kolu EESTEC İstanbul Komitesi tarafından TELSİM ana sponsorluğunda uluslararası resmi bir EESTEC çalıştayı olarak düzenlendi. Bu organizasyon çerçevesinde Avrupa’nın çeşitli şehirlerinden gelen EESTEC üyesi öğrenciler ve İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi öğrencileri, Türkiye’de mobil teknoloji konusunda söz sahibi firmaların temsilcileri ve konusunda uzman İTÜ öğretim üyeleri tarafından güncel mobil teknolojiler konusunda verilen olan eğitimlerden ve sunumlardan faydalandı.

İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilerine 8 farklı Avrupa ülkesinden 9 ayrı şehirden 23 öğrenci katılmıştır. Bu öğrencilerin geldiği yerel komiteler:

LC Linköping – İsveç
LC Madrid – İspanya
LC Ljubljana – Slovenya
LC Üsküp – Makedonya
LC Budapeşte – Macaristan
LC Bükreş – Romanya
LC Novi Sad – Sırbistan
LC Belgrat – Sırbistan
LC Saray Bosna – Bosna Hersek

Organizasyon süresince katılımcılara TELSİM ve partnerleri tarafından yeni nesil mobil teknolojiler hakkında ders verilmiş ve bu konuda uygulamalarda bulunulmuştur. Ayrıca bu eğitimlerin yanı sıra, organizasyona katılan yabancı öğrencilere, İstanbul’un tarihi ve görmeye değer çeşitli yerlerine geziler, Türk mutfağını ve kültürünü tanıtıcı yemekler ve kaynaşmaya yönelik çeşitli eğlencelerle ülkemizin ve İstanbul’un tanıtımı yapılmıştır. Misafir öğrencilerin

Konaklama, yeme, içme, şehir içi ulaşım, sosyal-kültürel etkinlik masrafları ve turistik mekânlara giriş ücretleri tarafımızdan karşılanmıştır.