EESTEC LC Istanbul çatısı altında organize edilen Lord of the Things etkinliği Türkiye’de düzenlenecek olan ilk Internet of things konulu etkinlik olup katılımcılar “internet of things” konusu çevresinde eğitim ve uygulamaları, alanında profesyonel eğitmenler tarafından alacaklar ve ileride yapacakları iş veya akademik çalışmalarda kendilerine birçok alanda yardımcı olacak çeşitli bilgi ve donanımları edineceklerdir.

Etkinlik katılımcıları, günümüz teknoloji gündeminin büyük bir parçasını oluşturan internet of things (nesnelerin interneti) ve akıllı ürünler ile alakalı Türkiye’de yapılmakta olan öncü çalışmaları ve ilerlemeleri, şirketlerim düzenleyeceği eğitim ve teknik gezilerin de yardımıyla detaylı bir şekilde tanıyacaklardır.

Düzenlenecek eğitimler ile birlikte katılımcılar internet of things konusu hakkında en güncel bilgilere sahip olabilecekler ve edindikleri teorik ve soyut bilgilerin nasıl pratiğe döküldüğüyle alakalı detaylı bilgilere sahip olmuş olacaklardır.

Bir hafta sürecek etkinlik boyunca katılımcılar ve kulüp üyelerimiz hem birbirleriyle, hem de internet of things konusuyla alakalı çalışmalar yapan profesyonellerle tanışma ve network kurma olanağı bulabileceklerdir.

Etkinlik kapsamında IBM teknik gezisi ve cloud computing workshop’ı, Vestel IoT workshop’ları, IoT ve akıllı ürünler startup sunumları ve Intel Edison geliştirme boardları ile gerçekleştirilecek IoT workshop’ları yeralacaktır.

Etkinlik ayrıca, organizasyonu hazırlayanlara ve organizasyona katılanlara uluslararası bir organizasyon tecrübesi kazandıracak, yabancı dil yeteneklerini geliştirecek, farklı ülkelerde aynı alanda eğitim gören farklı kültürlerden gelen öğrencileri kaynaştıracak, aralarındaki bilgi ve fikir alışverişi yoluyla ufuklarını genişletecektir.

Organizasyona katılan yabancı öğrenciler Türk kültürünü ve İstanbul’u tanıyacak, Türkiye’deki üniversite eğitimi, öğrenci hayatı, teknoloji sektörü hakkında bilgi vermek ve organizasyonu düzenleyen yerel komiteye ve katılımcılara ise yabancı kültürleri inceleme şansı yakalamış olacaklardır.

Katılımcı Yerel Komiteler:
LC Skopje
LC Xanthi
LC Belgrade
LC Zagreb
LC Bucharest
LC Sarajevo
JLC Linköping
JLC Patras
LC Krakow
LC Athens
LC Ljubljana
LC Madrid
LC Munich
LC Hamburg