Managineering ’08

Managineering ’08, İTÜ IEEE Öğrenci Kolu EESTEC İstanbul Komitesi tarafından TÜRK TELEKOM ana sponsorluğunda, VODAFONE ve OYUNEVİ sponsorlukları yanında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, Beylikdüzü Belediyesi’nin, Şişli Belediyesi’nin, Zeytinburnu Belediyesi’nin ve Beşiktaş Belediyesi’nin destekleriyle uluslararası resmi bir EESTEC çalıştayı olarak düzenlendi. Bu organizasyon çerçevesinde Avrupa’ nın çeşitli şehirlerinden gelen EESTEC üyesi öğrenciler ve İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi öğrencileri, mühendislik yönetimi konusunda sponsor firmaların temsilcileri ve İTÜ öğretim üyeleri tarafından verilen eğitimlerden ve sunumlardan faydalandı.

LC İstanbul tarafından düzenlenen Managineerin ’08 adlı çalıştaya 10 farklı Avrupa ülkesinden 12 ayrı şehirden 22 öğrenci katılmıştır. Bunların yanı sıra Azerbaycan ve KKTC ‘ den de birer öğrenci katılmıştır. Bu öğrencilerin geldiği yerel komiteler:

LC Saraybosna – Bosna Hersek
LC Belgrat – Sırbistan
LC Niş – Sırbistan
LC Novi Sad – Sırbistan
LC Podgorica – Karadağ
LC Wroclaw – Polonya
LC Üsküp – Makedonya
LC Sofya – Bulgaristan
LC Gazi Magosa – KKTC
LC Aachen – Almanya
LC Zürih – İsviçre
LC Zagrep – Hırvatistan
LC Budapeşte – Macaristan
Gözlemci Baku – Azerbaycan

Organizasyon boyunca katılımcılara TÜRK TELEKOM, VODAFONE ve OYUNEVİ tarafından mühendislik yönetimi hakkında eğitimler verilmiştir. Bunun yanından katılımcılara, İstanbul ve Türk tarihini en güzel biçimde yansıtan tarihi mekanlara geziler ile İstanbul’ un tanıtımı yapılmıştır. Katılımcıların konaklama, yeme, içme, şehir içi ulaşım, sosyal-kültürel etkinlik masrafları ve turistik mekânlara giriş ücretleri tarafımızdan karşılanmıştır.